Obserwatorzy

piątek, 2 lipca 2010

PORADY DOMOWE

użądlenia i jak się bronić przed komarami

-bardzo skutecznym sposobem przeciwko komarom jest cytryna.Przed wyjściem na zewnątrz trzeba odkryte części ciała(również twarz) wysmarować sokiem z cytryny.Polecam sposób szczególnie dla dzieci,zamiast środków chemicznych,które nie są obojętne dla organizmu małego człowieczka.
Jeżeli już dopadnie nas żarłoczna bestia,zaraz po powrocie do domu robimy okład z surowego startego ziemniaka.Okład z ziemniaka stosujemy również po ukąszeniu przez osę czy pszczołę.Wcześniej musimy pozbyć się żądła.

zacieki na skórzanym obuwiu

-zacieki na skórzanym obuwiu czyścimy fusami od kawy.Następnie pastujemy i polerujemy.

wyprane dokumenty

-spokojnie...takich rzeczy nie pierzemy,...ale jak już ...to jest na to rada.Przede wszystkim nie wieszamy na sznurku do wyschnięcia.Papier będzie pomarszczony.Może najlepszym przykładem będzie zamoczona książka.Między zamoczone kartki wkładamy bibuły i zamkniętą książkę obciążamy.Po ok.10 min.wyjmujemy mokre bibuły i wkładamy nowe.Powtarzamy czynności do momentu gdy ostatnia partia bibułek będzie tylko wilgotna.Pozostawiamy je na noc pod obciążeniem.Z dokumentami i banknotami postępujemy podobnie,przekładając bibułkami i obciążając.

lakier do paznokci

-lakier do malowania paznokci lubi z czasem gęstnieć.Możemy go rozrzedzić kilkoma kroplami spirytusu.Nigdy nie rozrzedzamy lakieru zmywaczem do paznokci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz