Obserwatorzy

czwartek, 30 grudnia 2010

Kosmetyki naturalne - szybkie porady na Sylwestra i karnawał

Domowe maseczki do cery zniszczonej i zmęczonej

Drogie Panie jutro Sylwester a następnie czas karnawału. Każda z nas chciałaby czuć się szybko piękną i zregenerowaną.Jednak nie zawsze mamy możliwości i czas, żeby skorzystać z profesjonalnych zabiegów w zakładzie kosmetycznym.

Moja propozycja to trzy maseczki do wyboru. Składniki na te maseczki znajdziecie na pewno w swoich zapasach kuchennych.

Maseczka kartoflana - ożywia i odświeża zmęczoną cerę i wygładza cerę szorstką.
Do wykonania tej znakomitej maseczki potrzebujemy jedynie dużego, ugotowanego w mundurku ziemniaka, trochę świeżego mleka i jedno żółtko. 
Z ugotowanego ziemniaka odrzucamy  skórkę, rozgniatamy i mieszamy wszystkie składniki w gęstą masę. Podgrzewamy ją na wrzątku w szklanym lub porcelanowym naczyniu i gorącą (taką jak zdołamy znieść) nakładamy na twarz i szyję. Przykrywamy twarz gorącym, wilgotnym kompresem, który podnosi skuteczność maseczki.
Zmywamy maseczkę po 20 minutach gorącą wodą i dodatkowo spłukujemy zimną.

Maseczka twarogowa - odżywia i poprawia ukrwienie
Dwie łyżki stołowe twarogu mieszamy z sokiem cytrynowym i jedną łyżką stołową mleka. Masę nakładamy na twarz i szyję, przykrywamy czystą gazą.
Zmywamy zimną wodą po upływie pół godziny. Zalecane stosowanie 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka fasolowa - odżywia i napina, znakomicie wygładza zmarszczki.
Filiżankę białej fasoli ugotować do miękkości i przecisnąć przez drobne sito. Dodać łyżkę stołową olejku ze słodkich migdałów(ja daję olej z oliwek lub winogron), sok z połowy cytryny i łyżkę stołową miodu naturalnego.
Nanieść na twarz i szyję, zmyć po 15 minutach gorącą wodą i spłukać zimną.
Nie należy zbyt często stosować.


Pamiętajmy, że przed zastosowaniem każdej maseczki twarz należy starannie oczyścić, a najlepiej przed nałożyć ciepły kompres.
Maseczki nigdy nie nanosimy na oczy i ich bezpośrednie sąsiedztwo, brwi i przednią część szyi (skórę pokrywającą tarczyce).
Po określonym czasie działania zdejmujemy maseczkę delikatnie, bez tarcia i szarpania. Gdy jest to maseczka z gatunku krzepnącego, kładziemy na twarzy mokry kompres i chwilę czekamy, aż zmięknie.
Po maseczce twarz obmywamy wodą najpierw letnią,ciepłą lub gorącą(w zależności od maseczki), a potem zimną .Na koniec przemywamy twarz tonikiem lub odświeżającą wodą do twarzy.


Życzę samych pięknych i wypoczętych twarzyczek na Nowy Rok.
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz